Blog > Komentarze do wpisu

Marta Obuch „Odrobina Fałszerstwa”

 

Duża przerwa w pisaniu, ale byłam w domu w Polsce a tam nie mam dostępu do Internetu a po powrocie to taki bajzel tu mam, bo mamy fachowców i nam łazienkę przerabiają i mój pokój i teraz prowadzę trochę koczownicze życie.okładka Odrobina fałszerstwa Marty Obuch

Książkę tę przeczytałam jakiś czas temu, ale znów mi wpadła pod rękę i przypomniałam sobie jak mi się dobrze ją czytało.

Kryminałek z humorkiem tak można podsumować tę książkę i bardzo fajnie się ją czyta. Bohaterowie tej opowieści mają ciekawe osobowości i można ich polubić albo się na nich podenerwować. Główną bohaterką jest Jola pracownica domu aukcyjnego w Katowicach a akcja dzieje się w świecie artystycznym i normalnym codziennym biurowo domowym. Urocza jest przyjaciółka Alunia i jej przejścia z niesfornym, nieudolnym mężem Filipem artystą oraz jej działania wychowawcze wobec niego. Jest afera jak wynika z tytułu chodzi o fałszerstwo obrazów. Akcja jest wartka i pełna humoru i ładnie okraszona uroczymi rysunkami autorstwa pisarki. Ciekawe czy pojawi się na ekranie?

Polecam.

środa, 23 czerwca 2010, edyta1972

Polecane wpisy

Komentarze
2010/06/24 17:32:38
Och, tak chciałam sobie ją kupić, i inne tej autorki też, ale nie udało mi się, kiedy byłam w Polsce, w żadnej księgarni jej nie znalazłam, a w Merlinie, gdzie zamawiam, też była akurat poza zasięgiem. Zapisuję wykrzyknik na liście, skoro ktoś, czyli Ty, już czytał i daje taką ładną laurkę, to znaczy, że warto.
-
Gość: ociup-inka, *.chello.pl
2010/08/30 17:19:27
Warto, zapewniam. Odrobina bawi, w ogóle odkryłam Obuch niedawno. Jestem po czytaniu Diabelskiej ewolucji i w sumie nie wiem która lepsza. W Ewolucji podoba mi się że głowni bohaterownie ciągle siękłócą. i to w bardzo zabawny sposób. A w Odrobinie najbardziej polubiłam Alunię, ktora przechodziła metamrfozę w piękną kobietę. Książi świetnie po prostu. Odrobinę czuytałam dwa razy i za każdym razem bawiła mnie tak samo. Teraz poszukuję Precz z brunetami. Podobn najlepsi. :)
-
2010/09/02 13:35:59
Precz z brunetami czytałam i padałam ze śmiechu, mam nadzieję że znajdziesz bo ubaw po pachy ;)
Flag Counter